image
image


Click to English


arama motoruna kayıt

 

 


arama motoruna kayıt

 

 

arama motorlarına kayıt


 arama motoru kayıt

128 Bit SSL Security


arama motorlarına kayıt


arama motoruna kayıt

 

 

arama motorlarına kayıt

 

 

arama motoruna kayıt

 

arama motoruna kayıt

 

 

arama motoruna kayıt

arama motorlarına kayıt

arama motoruna kayıt

arama motorlarına kayıt

Arama motorlarına kayıt

 

 

 

 


 

TICARI-BUSINESS WEB SITELERİ, Arama Motoru Optimizasyonu ve Kayit , AMACI NEDİR?

Bir sitenizden var ve bundan verim almak, musteri bulmak veya diğer insanlara ulaşmak istiyorsunuz. Iyi düzenlenmis bir web sitesine sahip olduktan sonra bu sitenin size kazanç saglamasini istiyorsaniz dogru yerdesiniz. Arama motorlarina kayıt ; anlamı ,önemi , web sitenizi yapan webmaster 'ın işi bittikten sonra başlayan SEO hizmetinin halk arasınada bilinen adıdır. Aslında; yurt dişındaki arama terimlerinde, search engine submission service şeklinde tanımlanan halidir. Google arama motorunda top 10 pozisyon nasıl olduğunu tıklayarak görebilirsiniz. Arama motorları otomatik kayıt ve diğer işlemleri aşağıda ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

Burada yer alan temel bilgiler ile, web sitenizin asil amaci olan "ürün ve hizmetlerin tanitimi" görevini en dogru sekilde nasil yapabilecegini inceleyebilirsiniz. Otomatik-Dünya Büyük, Arama motoruna kayıt basit bir işlem olmadığını %10 lik kısmını ancak açıklayabildiğimiz , anlatımımıza inanarak anlayacaksınız. Türkiyede bazı portal,directory,site bul gibi ,sitelere yapılan MANUEL kayıt ile burada izah etmeye çalıştığımız tamamen bağımsız ve otomatik (programlandığı gibi) çalışan dünyadaki 400 büyük arama motorları arasındaki farkları iyice okuyup anlamanız için SEO Hizmetleri adı verilen uygulamalardan bahsedeceğiz.

 

Google, Bing, Yahoo, Yandex vs. ARAMA MOTORLARINA KAYIT Onemi Nedir?

Bir web sitesinin usta webmaster tarafindan görsel olarak mükemmel tasarlanmis olmasi onun internet üzerine milyonlarca web ziyaretçisini kendi üzerinde çekebilmesi manasina gelmez. Websitenizin; OTOMATİK çalışan, arama motoruna kayıt altına alınması, ancak full komplike optimizasyon hizmetinden sonra başlamaktadır. Bu isler zincirin halkalari gibidir. Hatta oyle bir halka ki birbirne bazen benzeyen fakat pesi sira birbirini tamamlayan unsurlardan olusur. Siteniz bir otomobile benzer, yanlız bu otomobilin trafiğe çıkabilmesi için kontrolden geçmesi gerekmektedir. Veya diğer bir anlatımla montajcı ustası olan webmaster sadece kendisine verilen parçaları- resim bilgi gibi karsiligi basit el aletleri kullanarak ( Editor programını kulalanmasını bilmekle aynı eş değerdedir) web sitenizi htm, html, vs gibi uzantılarla yapabilir. Mükemmel bir tasarim mükemmel görünümlü, iç ve dis dizayni kusursuz yapilmis otomobil gibidir. Ancak önemli olan, aracin motor ve yürüyen mekanik birimlerinin kusursuz olmasidir. Arac elektrik ve mekanigi,SPiDER kayit teknigine uygun degilse,aracin KAPORTASI ne kadar göz alicida olsa, Tekerlegi olmayan, yürümeyen, elektrik bağlantıları hatalı olan araca benzer ve sadece KARTViZiT üzerinde kalmaya mahkum olur.

Web site sahipleri araclarinin tamiri için her is için ayri bir ustaya gitmek gerektigini bildigi halde, Herseyi webmaster bilir zannetmeside isi hiç arastirmamasi veya bilmedigi halde bilenlerede hiç danismamasi sonucudur. Arama motorları basit olarak otomatik kayıt yapan, program basvurularini ancak SPiDER programinin RAPORU'na göre otomatik olarak kendisi indexlemekte, DANCEBOT programi ile yükseltip alçaltmakta, diger makinelerdeki SPiDER program eklentileri ile hatta bloklama bile yapmaktadir. WEBMASTER'larin çogusu isi çok basit algilamktatir. Internet kullanicilarinin % 90 i herhangi bir seyi ararken arama motorlarını KATAGORi ile kullanirlar. Katagorler ise ancak özel programlar ile yapilabilen HTML META TAG kodlaridir. Arama motorlarin da KATAGORi ve diger tüm optimizasyon hizmeti almamis web siteleri ise degil ilk siralarda olmak GOOGLE arama motorunda, arama KATAGORi'lerine hiç giremezler. Bir web sitesi, internetteki milyonlarca server'in herhangi biri üzerinde bulunan birkaç dosyadan ibarettir. Otomatik çalışan, Arama motoruna kayıt 'dan önce SEO tarafından komplike hizmet almamış web sitelerinin, 400 büyük otomatik arama motoru için İndexlemede PAGERANK değeri çoook zor oluşur.

Google , Yahoo vs. ; Arama Motoruna Kayit sonrası Pagerank Değeri Nasıl Olusur ?

Web sitenizin internette arama motoru indexsinde bulunabilmesi icin ,web sitenizin ,optimizasyonun tam yapilmis olmasi gerekmektedir. Internette aradigini bulmak isteyen kisiler,arama motorlari,adi verilen web sitelerini kullanirlar. Arama motoru, otomatik kayıt' dan önce optimizasyon yaptırmamış web siteleri , özürlü insanlara benzer. Web siteniz, otomatik çalışan arama motorları Katagorilerinde kayıtlı ise bulunma ihtimaliniz vardir. Ancak aramalar sonucunda genelde yüzlerce web sitesi her sayfada on ila ellii tanesi görüntülenecek şekilde listelenir. Internet kullanicilarinin neredeyse tamami çok aceleci olduklari için ilk sayfadaki linklerden birkaçini tiklarlar ve sonraki sayfalarda listelenen web siteleri ile ilgilenmezler. Arama motoru optimizasyonu 'nuz yoksa, degil ilk sayfada, hiçbir sayfada çikamazsiniz.Cünkü sizi yakalama (crawl) etme imkani yoktur. Otomatik çalışan Arama motorlarına her ay otomatik kayıt altında olmak zorundasınız.

Arama motorlarina kayit olmadan önce, sitenizi mutlaka Dünyadaki Büyük Arama Motorlarinin,Spider'lerinin aradigi sekilde uygun hale getirmeniz gerekmektedir.Bu, dağa tirmanmak niyetinde olan bir dağcıya benzer.Tımanışa geçmeden önce tüm tırmanma, konaklama,vs. gibi malzemelerinin LUX kalite olmasi gibidir.Bunu benzetmek gerekirse dağcının kendisi WEB sitesine, tum malzeme arac ve gerecinin ise SEO hizmeti oldugunu anlamak gerekir. Manuel arama motoru kayıt işlemi de otomatik kayıttan önce yapılmalıdır. Dünyadaki Büyük Otomatik çalışan web sitelerine yapılan başvurunun adı; Arama motoruna kayıt ise bunu tamamlayan bir araçtır. Minimum 6-12 ayaDüzenli ve sürekli yapılırsa fayda sağlar. Hatta sürekli ilk sayfalarda kalmak içinde sadece arama motorlarına kayıt işlemi devam etmelidir.

Neden Otomatik Spider-Robot programlari kullanılıyor ?

Her arama motoru kayıt başvurusu sonrası, belirli araliklarla (2 günden 6 aya kadar degisen araliklar) sitenizi ve diger tüm web sitelerini dolasan programciklar kullanirlar, bu programciklara "spider" adi verilir. Her arama motoru farkli bir spider yazilimi gelistirmistir. Her spider, web sitenizin farkli noktalari ile ilgilenir, bunun sonucu olarak bazi motorlarda üst siralarda gelirken bazilarinda arka sayfalarda kalabilirsiniz. Aynı zamanda aynı programın farklı farklı işlerini yapan, fakat tek program altında ismi bilinen programcıkları vardır. Cık kelimesi sizi aldatmasın. Sadece ana programa bağlı çalıştığı için bu çekilde adlandırdık. Aslında yaptığı iş birbirini tamamlayan faktörlerdir. Bunu şöyle düşünün; Domain adını hafızasına almış robot-spider programının, belli aralıklarla o siteye yaptığı ziyarettir. Profesyonel Hosting firmaları bu tür imkanları müşterilerine ücretsiz olarak PLESK veya CPANEL kullanımında sunmaktadırlar. Yukardaki Spider-Robot programcıklarına en güzel örnek GOOGLE' sisteminin ana programının adı Googlebot olup, siteyi ilk ziyaret edendir. Daha sonra Googledance vs. gibi diğer ek programları ile analiz, sayfa değeri (Pagerank) ölçümleri, index sıralaması yapan ve SANDBOX cezası gibi uygulamaları yapan ek programları vardır. En alt satırda, bu konularda içinizde şüphe kalmaması için webmaster uyarıları linkini koyduk. Arama motorlarına kayıt ile, manuel kayıt yapan, yani siz başvurup, gerekli yerleri doldurup, belli şartları taşıma karşılığı linkinizi yayınlayan Turk Arama Motorlarının ile bunların ilgisi yoktur. Düşünün ki, günde 10 Milyonun üzerinde web sitesi otomatik veya manuel kayıt programları ile Google'ye başvuru yapmaktadır. Her ülke için ayrı ayrı eleman çalıştırması gerektiğini bir hesaplayın. İmkansız olduğunu FREE yapılan bu uygulamanın maliyetini hesaplayın. Otomatik programları olmasa böyle bir işin altından nasıl kalkılacağını hesaplayın. Bizim Turk Arama Motorlarına günde veya ayda kaç firmanın başvurduğunu inceleyin. Hiç bir şekilde mukayese edilemeyeceğini göreceksiniz.

Arama Motoruna Kayıt -SEO Komplike Dosya Tasarımı

Arama Motoruna Kayıt öncesi SEO tarafından yapılması zorunlu olan 2 dosya türü vardır. 1'cisi Site Haritasının Önemi;
Aşağıdaki örnek şemada görüldüğü gibi ;Changefreq kısmında yer alan websayfası gezilme süresi kısmına yearly, monthly, weekly, daily, hourly, always sözcüklerinden birini yazabilirsiniz. Fakat; burada en önemli husus , webssayfasının değişim süreci ile yazdığınız ingilizce terim tutarlılığıdır. Ayrıca, günlük veya saatlik olanlar GAZETE web sayfalarıdır. MESELA ANASAYFA İÇİN "weekly" veya "monthly" yazılabilirken, KONTAK-İLETİŞİM sayfası için "Yearly" yazılabilir.Böylece, arama motorları her sayfa için burada belirttiğinizden daha kısa aralıklarla sitenizi ziyaret etmeyecektir. Bunun faydası ise daha önemli olan anasayfa veya ürünler sayfasının daha fazla ziyaret edilerek , daha fazla katagoriye hızlı bir şekilde girmenizi sağlar. Priority kısmına ise 0.0 ile 1.0 arası sayılar girerek sitenizin hangi sırayla taranacağını belirtebilirsiniz. Yanlız burada dikkat edilmesi gereken husus; 0.9 sayısı ilk ziyaret edilecek web sayfa uzantıları için olup ; 0.2 veya 0.3 en son ziyeret edilecek manasına gelmesidir. Bu öncelik sıralamaları sitenizin arama motorundaki indexlenme yerini etkilemez. Sadece taranıp indekslerken bazı sayfalarınızın diğer sayfalarınızdan daha önce taranmasını istiyorsanız işinize yarayacaktır. Örneğin sık güncellenen bir haber siteniz varsa ve burada belirtilen linklerdeki sayfalarınız haber sayfanızdaki değişim ile beraber değişecekse, haber sitenizdeki link başlıkları ile taranacak haber sayfalarınızın başlıkları tutması amacıyla haber linklerini belirttiğiniz sayfanıza daha yüksek bir öncelik vererek rakiplerinizinde önüne geçebilisiniz. SEO-webmaster tarafından bilinen bu site haritası Arama Motoruna kayıt sonrası indexe çok çabuk girmenizi ve daha fazla katagoride yayınlanmasını sağlar. Arama Motoruna Kayıt -başvuru öncesi SEO-Webmaster tarafından yapılması szin yüksek menfaatiniz gereğidir.

<urlset xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
xsi:schemaLocation="http://www.fem14.tr.gg/schemas/sitemap/0.9
http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9/sitemap.xsd"
xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9">

<url>
<loc>http://www.google.com.tr/</loc>
<lastmod>2007-10-10</lastmod>
<changefreq>daily</changefreq>
<priority>0.9</priority>
</url>
<url>
<loc>http://www.google.com.tr/sitemap.xml</loc>
<lastmod>2007-10-10</lastmod>
<changefreq>monthly</changefreq>
<priority>0.5</priority>
</url>
</urlset>

Cevap: sitemap.xml priority değerleri için öneri
Anasayfanıza 1.00
İletişim sayfanıza 0.80
Kurumsal sayfanıza 0.60
Referanslar sayfanıza 0.60
Hit beklentisi olmayan diğer sayfalarınıza da 0.20 atayınız

Peki hangi 1000 tanesi olacağına nasıl karar verecek? <priority> etiketi ile adreslere önem değeri verilir. bu değer 0.0 ile 1.0 aralığındaki ondalık sayılardır. Şu halde, yeni içerik içeren sayfaların önceliklerini yüksek vermelisiniz ki Googlebot o sayfaları daha çabuk indekslesin. İçeriği değişmeyen veya çok nadir değişen sayfaların önceliklerini bir hayli düşük tutmakta fayda var. Böyle yaptığımız taktirde yeni içerikli sayfaların indekslenmesi daha seri gerçekleşecektir. Site haritalarınızın büyüklüğü ise en çok 50.000 URL ve 10MB ile sınırlandırılmıştır. Daha büyük siteler için site haritalarının birleştirildiği Site haritası dizinlerini kullanmaktayiz.

Site haritanızı, kendiniz bir scriptle ya da internetteki ücretsiz araçlarla oluşturarak sitemap.xml adıyla ana klasörünüze koyabilirsiniz. Bu uyarimizin amaci FTP bilgileri bizde olmadigi icin bunlari sizin yapmak zorunda oldugunuz icindir. Eğer farklı bir yer ve ad ile kaydetmiş iseniz aşağıdaki satırı robots.txt dosyanıza ekleyerek tam adını ve yerini belirtebilirsiniz. Neden XML dosya biçimi, Google,Yahoo,Bing(Msn), Altavista gibi büyük arama motorları kayıt işlemi sonarası ortak karar sonucu bu dosya türünü kabul etmişlerdir. Html vs gibi diğer dosya türlerini ise fazla kafa karıştırmamak için vermiyoruz. Spider-robot programları tarafından Arama Motoruna Kayıt başvurusundam sonra otomatik olarak ilk baktığı iki yerden (xml ve robots.txt) biri olup, burada kayıtlı tüm uzantıları hafızasına aldığı dosyalardır. Şayet, web sitenizde bu iki dosya yok ise, başvuru yaptığınız web sayfanıza bakılır. Çok geç olarak web sitenizin diğer sayfalarınız aylar sonra indexe alınır.

Buyuk-Otomatik, Arama Motorlarına Kayıt (İndexleme),Spider-Robot Programi,

Tamamen otomatik yazilimlar olan spider'lar web sitenize girdikten sonra ulasabildikleri bütün sayfalari tek tek dolasarak topladiklari bilgileri kendi sistemlerinin veritabanlarinda indexlemek üzere kayit ederler. Daha sonra bu arama motoruna gelerek arama yapan kisinin karsisina, ellerindeki önceden derlenmis bilgiler içerisinde bir inceleme yaparak sonuç verirler.Ilk baktıkları, robot dosyasi,site haritasi gibi ana unsurlardir. Bunun nedeni gezmesi gereken veya gormemesi gereken dosya vs. gibi ilk bilgileri alip daha sonra sirayla,bu sayfa veya uzantili dosyalara bakacaktir. Arama motorlarına aylık devamlı kayıt ile spider-robot programlarının diğer dosyalarınızı ve sayfalarınızı daha evvel indexlemeye çok büyük etkisi olur. Arama motorlarına kayıt ve optimizasyondan önce nasıl Google dostu Friendly site oluştururum
sayafamızı iyice okuyup gerekenleri veya düzeltmeleri, sitenizi yapan webmastere yaptırınız. Şayet, bu uyarılarımıza rağmen websitenin son haliyle arama motorlarına kayıt yapılması isteyen web site sahipleri sonucuna katlanmak zorundadır.

Orumcek-Spider Yazilimi nelere dikkat eder?

Sitenizin kaynak kodlari içinde yer alan META TAG'ler çok önemlidir. Bu META TAG'ler içerisinde
- Sayfalarinizin basligi
- Sayfalarinizin açiklamasi
- Sayfalarinizin anahtar kelimeleri bulunur.
- META TAG'ler haricinde her sayfanizda o sayfada neyin anlatildigina uygun olarak, gerekli kelimelerin birkaç defa tekrar edilmesi gerekmektedir.
- Her sayfanizda sitenizin diger sayfalarina linkler bulunmalidir ki spider'lar kolayca tüm sayfalariniza ulasip bunlari indexleyebilsin.
- Linklerde kullanilan textler ile ulasilan sayfalarin içeridigi kelimeler uyumlu olmalidir.
- Sayfalarinizda kullandiginiz resimlerin ALT text'leri mutlaka olmali ve buralarda da önemli anahtar kelimeler kullanilmalidir.

Arama Motoru,Otomatik-SPİDER icin Meta Tag Nedir?

Web sitelerini olusturan kaynak kodlarinin en üst satirlarinda yer alan ve site ziyaretçileri tarafindan okunamasa da, spiderlerin web sayfasini ziyaret ederken, yapmasi gerekenleri soyleyen komutlardir. Belli araliklarla arama motorlarinin gönderdikleri spider'lar tarafindan incelenen crawl edilip indexlenmenizi saglayan kodlardir. Web sitenizin her sayfasının ayrı ayrı META TAG etiketleriyle optimize edilmiş
daha sonra arama motorlarına kayıt yapılması gereklidir.

Gizli metin ve bağlantıların Zararları:

Arama motorlarına sunduğunuz bilgiler kullanıcılara sunduğunuz bilgilerden farklı olduğundan, içeriğinizde metin veya bağlantı gizlemeniz sitenizin güvenilir olmadığının düşünülmesine neden olabilir. Metin (örneğin, aşırı anahtar kelimeler) gizlemek için kullanılabilecek çeşitli yöntemlerden bazıları şunlardır:
Beyaz zemin üzerinde beyaz metin kullanma
Metni bir resmin arkasına koyma
Metni gizlemek için CSS kullanma
Yazı tipi boyutunu 0'a ayarlama

Gizli bağlantılar Googlebot tarafından taranabilen, ancak aşağıdaki yollar kullanılarak insanlar tarafından okunmaması sağlanan bağlantılardır: Bu bağlantılar arama motorlarınada optimizasyonu etkilyen yan faktorler gibi gözüksede aslında en önemli olanlarındandır.
Bağlantı, gizli metinden oluşmaktadır (örneğin, metin rengi ve zemin rengi aynıdır).
Bir piksel yüksekliğinde çok küçük köprüler oluşturmak için CSS kullanılmıştır.
Bağlantı, bir paragrafın ortasındaki tire işareti gibi küçük bir karakterin içinde gizlidir.

Sitenizin aldatıcı amaçlarla hazırlanmış gizli metin ve bağlantılar içerdiği anlaşılırsa, siteniz Google dizininden çıkarılabilir ve arama sonuç sayfalarında görünmez. Sitenizi gizli metin veya bağlantı içerip içermediği açısından değerlendirirken sitenize gelen ziyaretçiler tarafından kolayca görülemeyen öğeleri arayın. Ziyaretçiler yerine yalnızca arama motorları için hazırlanmış metin veya bağlantılar var mı?

Arama motorlarının erişemeyeceği bir öğeyi (Javascript, resim veya Flash dosyaları gibi) açıklamak için metin kullanıyorsanız ekran okuyucu, mobil tarayıcı veya eklenti içermeyen tarayıcı kullanan ya da bağlantı hızı düşük olan ziyaretçilerin de bu içeriği göremeyeceğini unutmayın. Bu öğeler için açıklayıcı metin kullanmanın sitenizin erişilebilirliğine yararı olacaktır. Tarayıcınızda Javascript, Flash ve resimleri devre dışı bırakarak veya Lynx gibi bir salt metin tarayıcısı kullanarak erişilebilirliği test edebilirsiniz. Sitenizi erişilebilir hale getirmek için yararlanabileceğiniz ipuçlarından bazıları şunlardır:

Resimler: Açıklayıcı metin sağlamak için alt tag niteliğini kullanın. Ayrıca, resmin çevresinde ziyaretçilerin okuyabileceği bir başlık ve açıklayıcı metin kullanmanızı öneririz. SEO webmasterların bilebilceği bir ozelliktir. İstek halinde ücret mukabili gerekli düzeltmeler yapılır.

Javascript: Javascript içeriğinin aynısını bir noscript etiketine yerleştirin. Bu yöntemi kullanırsanız, içeriğin, Javascript'tekinin aynısı olduğundan ve tarayıcılarında Javascript etkin olmayan ziyaretçilere de bu içeriğin gösterildiğinden emin olabilirsiniz.

Flash: HTML kodlu açıklayıcı metni ve site gezinmesini (sayfa uzantılarını) Flash'ın dışına yerleştirmeyi düşünün.

Videolar: Video hakkında HTML biçimindeki açıklayıcı metni ekleyin. Videonun yazıya dönüştürülmüş kopyasını da ekleyebilirsiniz.

Sitenizde gizli metin veya bağlantı bulacak olursanız bunları kaldırın veya sitenizin ziyaretçileriyle alakalı olmaları durumunda, kolayca görülebilecek hale getirin. Bize gelebilecek böyle siteler için TAMİR masrafı almaktayız. Sitenizin GOOGLE arama sonuçlarımızdan çıkarılıp çıkarılmadığını, test bölümümüzde kontrol edebilirsinz.

Arama motoruna kayıt sonrası ,GOOGLE, Yahoo,Altavista veya Bing indexinde arabelleğine kaydedilmiş web sayfalarınız link sayısını bulmak için:
Arama motorları üzerinden “site:www.siteadresi.com” şeklinde arama yaparak indelenmiş web sayfalarınıza ulaşarak seo-webmaster firmanızı kontrol edebilirsiniz.
Sitenizin IP Adresi: Çoğunlukla hosting firmalarında normal hesapla barındırdığınız web sayfaları için aynı sunucuda olan tüm web siteleri aynı IP adresine sahiptir ve
bu IP adresi grubundaki web sayfalarından herhangi birinin kötü içerikte olması IP numaranızın aynı olması nedeniyle sizide etkiliyecektir.Bu nedenle özel bir IP adresi kullanmanız gerekir. Aşağı yukarı maliyeti 5-10 USD olan bu IP'leri servis sağlayınız ile görüşerek temin edebilirsiniz.
Search Engine Submit : Arama Motoruna Kayıt , yapan SEO firması,
Search Engine Optimization : Arama Motoru Optimizasyonu, başvuru öncei full optimizasyon hizmeti,
Search Engine Submission-Submit : Arama Motorlarına Kayıt , manuel ve otomatik kayıt yapan,
Pagerank (PR) : Google’ın sayfalara verdiği sayısal değer. / Yeşil çubuktaki sayı.
Pagerank Güncellemesi: Google’ın sayfa değerlerini yaklaşık 3 ayda bir yenilemesi / Yeşil çubuktaki sayının belirli aralıklarla güncellenmesi.
Backlink: Başka sitelerden, size verilen bağlantı, köprü, link. / Pagerank’ın temel taşı.
Outlink: Sizin başka sayfalara verdiğiniz bağlantı, köprü, link.
Link Değişimi: Karşılıklı link alışverişi / linkleme.
Metatag: Web sayfasını google’a tanıtırken kullanılan kodlar.
Sandbox: Google, optimizasyon uygulamalarında illegal yolları seçenleri cezalandırır. Bu sandbox’tur.
SEF: Açılımı search engine friendly şeklindedir. Sayfa linkini anahtar kelimelerden oluşturmayı amaçlar.
Search engine hidden: Bu terim gizli arama motoru optimizasyonu manasına geliyor.
Adsense: Google’ın webmaster’lara sunduğu bir reklam sistemidir. Sayfa içeriğine göre reklam konulur, tıklanma oranı arttığı için tercih edilir.
Adwords: Google Adsense’in reklam verenlere yönelik bölümüdür. Ücret karşılığı reklamınızı adsense kullanıcısı sitelerinde yayımlatabilirsiniz.
Spam: Google aramalarında yükselmek için anahtar kelimenin çok fazla kullanılması.
Link Tarlası: Link değişimlerinin abartılması sonucu yüzlerce linkin yer aldığı sayfa / site.
Fake PR: Pagerank değerinin sahte olması. Örneğin gerçek pagerank değeri 2 olan bir sitenin, pagerank değeri 6 olan sitenin pagerank değerini kendine kopyalaması.
Seo Yarışmaları: Yarışma yöneticileri tarafından verilen kelimeyi / kelime grubunu kendi sitesinde kullanarak, sitesini google sıralamasında ilk sıraya çıkaranın kazandığı yarışma türü.

Türkçe manuel arama motorlari ile Büyük-Otomatik Arama Motorları FARKLARI :

Türkçe arama motorlarinin bir çogunda çok uygun fiyatlarla öncelikli gösterim, sponsor link, önerilen link adlari altinda üst siralar satin alabilirsiniz. Bu arama motorları aslında MANUEL kayıt yapan ve yurt dışındaki 400 buyuk arama motoru işlevleriyle ilgisi olamayan sitelerdir. Müşterilerimizin bazısı, manuel kayıt yapan bu turk web siteleri ile dünyadaki büyük arama motorları kayıt ve indexlemesini maalesef karıştırmaktadırlar. SEO komplike hizmetine inanmayan pek çok müşteriyle karşılaşmaktayız.

Turkce-Manuel, Firma-Portal Arama Motorlarina Kayıt neden ONEMLI ?? :

Kullanilan arama motorlari profesyonel olup GOOGLE gibi büyük arama motorlarinin ilk sayfalari ile irtibat kurabilen manuel motorlardir.
Google Türkçe ilk 5 sayfasinda çikan Türk arama motorlarindan WEB siteniz için link almaktadir. Bu motorlarda link yok ise kayit süresi daha uzamaktadir. Bu sebeple Türk arama motorlarina öncelikli kayit yapilmasi Google gibi arama motorlarinda popülariteyi arttirir ve ilk sayfalarda daha hizli yayinlanmayi saglar .Bu sadece türkiyeden sayfalar için geçerlidir. Yurt dışında INGILIZCE vs diğer diller için
fayda sağlamaz. Web sitesinde ingilizce veya almanca vs gibi farklı dil seçeneği bulunanlara türkçe arama motorlarının faydası olmaz.
Nedeni ise googlebot web sitelerinin her sayfasını ayrı ayrı değerlendirmeye tabi tutmaktadır. Bazı müşterilerimize de bu kadar HASSAS
olduğunu söyleyince inanamamaktadır. Bilgi, ancak tecrübeyle birleşirse iş yapar. Maalesef anlatımda, arama motorlarına kayıt yapmadan
önce optimizasyon işinin bitmesi gerektiğine zor inandırmaktayız.

Arama Motorlari Optimizasyonu paketlerimiz için tıklayınız

2012-2017 Model HTML5 & CSS3 Web tasarimi dizayn paket siparisi icin tiklayiniz.

Linkexchange -sadece seo ve web design firmaları.

Musteri ve Firmamiz arasindaki anasozlesme


Bu sayfa 23 Temmuz 2016 tarihinde yenilenmiştir.

 

 

Not:Genel ahlaka aykiri,illegal,crack ve TC yasalarına aykırı web sitelerinin; arama motorlarına kayıt işlemlerini yapmıyoruz.

 

arama motoru kayıt

internetten KREDi kartinizla alişverişinizi GÜVENLE yapabilirsiniz


arama motoruna kayıt

 

 

 


 
image
image
image